Rezydencje Polskich Fabryk Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.

Program rezydencyjny Polskich Fabryk Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.

Od 2013 roku pod przewodnictwem Marka Cecuły, dyrektora artystycznego ćmielowskiej manufaktury działa Ćmielów Design Studio. W tej kreatywnej przestrzeni powstają niezwykłe, innowacyjne projekty edukacyjne i artystyczne. Twórcza przestrzeń otwarta jest na współpracę z artystami i designerami. Pracowania daje możliwość eksperymentowania, szlifowania warsztatu artystycznego i tworzenia autorskich kolekcji, mających szansę dołączyć do oferty Polskich Fabryk Porcelany.

Formularz Zgłoszeniowy

Wypełniony formularz zgłoszeniowy prosimy wysłać na adres sekretariat@porcelana.com.pl oraz marek.cecula@porcelana.com.pl

Współpracujemy z artystami od 226 lat!

Ćmielów Design Studio jest otwarte na współpracę z artystami, architektami oraz designerami, którzy chcą rozwijać swoje pomysły na ceramiczne konstrukcje i formy. Połączenie ponad dwustuletniego doświadczenia w produkcji porcelanowych kolekcji z najnowszymi trendami wzorniczymi sprawia, że pracownia ma ambicję kreować ofertę, która będzie konkurować na europejskich i światowych rynkach.

Ideą Studia jest też zainicjowanie ruchu „sztuka dla przemysłu”, czyli uświadamianie, jak ważną rolę odgrywają designerzy w procesie tworzenia produktu przemysłowego.

Aplikuj i rozwiń swoje skrzydła w najstarszej rodzimej manufakturze

Aby zostać rezydentem należy złożyć projekt, który zrealizujesz we współpracy z Ćmielów Design Studio. Zastrzegamy jednak, że przyjmujemy projekty, których realizacja będzie możliwa w warunkach przemysłowych. Minimalny okres trwania rezydentury wynosi 1 miesiąc.

Aplikacja o rezydenturę powinna zawierać:

• Życiorys;
• Portfolio swojej poprzedniej pracy (5-10 zdjęć własnych zrealizowanych projektów);
• Opis projektu, który chcesz zrealizować (opis, szkice/wizualizacje w formacie .pdf);
• Wszystkie złożone wnioski zostaną uwzględnione, jednak zastrzegamy sobie prawo do kontaktu tylko z wybranymi kandydatami.

Koszty

Całkowity koszt udziału w Programie obejmuje koszty materiałów*, zakwaterowania oraz wyżywienia.

*Materiały - obejmują wykorzystanie przestrzeni roboczej. Podstawowe surowce stosowane w studiu tj.: biała porcelana (ok. 23zł/kg), przezroczyste szkliwo i gips. Użycie innych materiałów, takich jak naklejki ceramiczne, złote pigmenty itp. jest również możliwe, jednak są one dostępne na specjalne zamówienie.

Oferta CHODZIEŻ
Oferta ĆMIELÓW
Ćmielów Design Studio
O firmie
Sklep internetowy
© ŁJ 2013 Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.