„Przedsiębiorca uzyskał pomoc w ramach programu rządowego pod nazwą: „Pomoc dla przemysłu energochłonnego związana z cenami gazu ziemnego i energii elektrycznej w 2023 r.””

Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.

Polskie Fabryki Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A. to największa fabryka porcelany cienkościennej w Europie. Na nasze doświadczenie przekłada się 228 lat dbałości o najmniejszy detal oraz pasji tworzenia niepowtarzalnego wzornictwa. Współpracując z wybitnymi projektantami, oferujemy luksusową porcelanę inspirowaną tradycją i niepowtarzalnym w światowej skali designem. Tworzymy unikatowe przedmioty kładąc nacisk na kunszt ręcznego wykonania i zdobienia. Firma łączy trzy wyjątkowe marki: Ćmielów, Chodzież oraz Ćmielów Design Studio.

Nasze Marki


W kolekcjach Ćmielowa odwołujemy się do źródeł poprzez odtwarzanie najstarszych, jedynych w swoim rodzaju, kolekcjonerskich fasonów tradycyjnej porcelanowej zastawy. Ta klasyczna i tradycyjna marka słynie z historycznych zestawów porcelany stołowej w nowym ekskluzywnym wydaniu. Porcelanowe zastawy z Ćmielowa goszczą na stołach monarchów, głów państw na całym Świecie i są częstym prezentem wybieranym przez elity.


Chodzież to ukochana marka polskich rodzin, od lat towarzysząca podczas celebrowania codziennych chwil. Chodzież utożsamiamy z domowym ciepłem tradycyjnej i szlachetnej porcelany, która od lat towarzyszy rodzinnym uroczystościom. Nasze kolekcje z roku na rok zmieniają się, aby odpowiadać na aktualne potrzeby kolejnych pokoleń. Funkcjonalna porcelana z „Chodzieży” to kilkanaście fasonów zaprojektowanych przez twórców zakładowego Ośrodka Wzornictwa, którego korzenie sięgają początków działalności firmy. Sielska codzienna stylistyka i wyszukane fasony nadają jej miano Klasyka.


Ćmielów Design Studio to marka a jednocześnie nowoczesne studio projektowe otwarte dla artystów z całego Świata. CDS jest najmłodszą marką w grupie, która w 2018 roku obchodzi 5-lecie istnienia. Dyrektorem Artystycznym jest Marek Cecuła tworzący niekonwencjonalne formy zachwycające designem i skierowane do osób idących z duchem czasu. Wyjątkowość form ĆDS potwierdza zestaw New Atelier, który znajduje się w ofercie MoMA Design Store oraz w Muzeum Narodowym we Wrocławiu i Warszawie w Galerii Wzornictwa Polskiego.

228 lat tradycji

PPoczątki fabryk w Ćmielowie i Chodzieży sięgają przełomu XVIII i XIX wieku. Na przestrzeni ponad dwóch wieków do współpracy zapraszani byli znakomici projektanci, których fasony, takie jak Bolero, Lwów, Pułaski, Feston czy Rococo do dziś znajdują się w naszej ofercie. Polskie Fabryki Porcelany to wieloletnia, kultywowana od pokoleń tradycja, ale także rozwój i wyznaczanie nowych trendów. To tutaj projekty tak wybitnych twórców okresu międzywojennego, jak Józef Wysocki, Wincenty Potacki czy Bogdan Wendorf spotykają się z nowoczesnym wzornictwem Ćmielów Design Studio. Efektem jest firma nowoczesna, ale natchniona duchem przeszłości. Bliska jest nam idea łączenia tradycji z nowoczesnością – szacunku do przeszłości, ale także spoglądania w przyszłość. Polskie Fabryki Porcelany wchodzą w skład grupy kapitałowej Wistil, do której należą również Zakłady Porcelany Stołowej "Lubiana" S.A. Zapraszamy do Salonów Firmowych oraz do sklepu online www.porcelana.pl.

Oferta CHODZIEŻ
Oferta ĆMIELÓW
Ćmielów Design Studio
O firmie
Sklep internetowy
© ŁJ 2013 Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.