HOME > ĆDS

Ćmielów Design Studio to marka Polskich Fabryk Porcelany „Ćmielów” i „Chodzież” S.A., budowana od stycznia 2013 r. Jej współtwórcą i dyrektorem artystycznym jest Marek Cecuła, uznany na świecie artysta ceramik i projektant. ĆDS to studio tworzone przy historycznej polskiej fabryce, by wnosić nowoczesne, świeże spojrzenie na tradycyjną porcelanę stołową.

Studio prowadzi działalność projektową, rozwijając znane i lubiane od lat kolekcje Polskich Fabryk Porcelany, a także tworząc współczesne linie i wprowadzając je na rynek światowy pod nową marką Ćmielów Design Studio.

Studio to również przestrzeń eksperymentowania, poszukiwania innowacyjnych rozwiązań i wprowadzania nowoczesnych technologii do procesu produkcji porcelany. Stawiamy na promocję kreatywnych pomysłów, m.in. poprzez projekty edukacyjne, współpracę z uczelniami i młodymi designerami z całego świata.

Naszą ideą jest zainicjowanie ruchu „sztuka dla przemysłu”, czyli uświadamianie, jak ważną rolę odgrywają designerzy w procesie tworzenia produktu przemysłowego. W ĆDS odbywać się będzie stała rezydencja artystyczna oraz coroczne seminaria z dziedziny wzornictwa ceramicznego, na które zaprosimy projektantów z całego świata.

W Ćmielów Design Studio tworzymy twórczą przestrzeń otwartą na różnorodne działania: projektowanie, produkcję, eksperymentowanie, a także realizację projektów edukacyjnych i artystycznych.

Osoby zainteresowane realizacją projektów w ramach programu rezydencji w ĆDS prosimy o kontakt pod adresem mail: rezydencja@porcelana.com.pl

Serdecznie zapraszamy!

Oferta CHODZIEŻ
Oferta ĆMIELÓW
Ćmielów Design Studio
O firmie
Sklep internetowy
© ŁJ 2013 Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.